ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଖେଳାଳିମାନେ ଏହି ନୂଆ ଜେଟ୍ ବ୍ଲାକ ଷ୍ଟାଇଲ ରେ କାହିଁକି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି

ବାରବାଡୋସର 5 ଦିନିଆ କ୍ୟାମ୍ପ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଜୁଲାଇ 12 ରୁ ୱିଣ୍ଡସର ପାର୍କରେ IND ବନାମ WI ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଅନ୍ତିମ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ, ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଡୋମିନିକା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛି | ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସମେତ ବ୍ଲୁ ତାରକାମାନେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସେମାନଙ୍କର ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଜେଟ୍-ବ୍ଲାକ୍ ଆଡିଡାସ୍ ଟ୍ରେନିଂ ଜର୍ସି ଦାନ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବାରବାଡୋସ୍ ଶିବିରର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଦଳର ପ୍ରତିରକ୍ଷାରେ ଥିବା କୌଣସି ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଦୂର କରିବା ସହିତ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କିଛି ଅଭ୍ୟାସ ଦେବା ଥିଲା। ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଯଶାସଭି ଜସୱାଲଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣେ ସଫଳ ୱାଗର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ସେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଅଭ୍ୟାସ ଖେଳରେ ଖେଳି 76 ବଲରୁ 54 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଫଳତାର ସହ ଓପନିଂ ସ୍ଥିତିକୁ ନଖ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଉଭୟ ଅଭ୍ୟାସ ଖେଳ ଏବଂ ନେଟ ଅଧିବେଶନରେ ଜୟସୱାଲଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଦ୍ୱାରା ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ଅଭ୍ୟାସରେ ଦ୍ରାବିଡ ଜୟସ୍ୱାଲଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଓପନର୍ ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ, “ଭଲ ଛୁଟି” ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଜୟସ୍ୱାଲ ଆଉଟସ୍ୱିଙ୍ଗରକୁ ଯିବାକୁ ଦେବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ଜସୱାଲ ପ୍ରଥମେ ଏହିପରି ସ୍ୱିଙ୍ଗ୍ ଡେଲିଭରିରେ ସତର୍କ ରହିବେ କାରଣ ଡୁକସ୍ ଭାରତ ପୁନର୍ବାର ଖେଳୁଥିବା ବଲ୍ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ଯଦିଓ ୱିଣ୍ଡସର ପାର୍କରେ ଭୂମି ଶୁଖିଲା ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଓଭରହେଡ୍ ଅବସ୍ଥା ବଲ୍କୁ ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଟିକିଏ ଅଧିକ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିପାରେ | ଅନ୍ତତପକ୍ଷେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ ନୂତନ ଟେଷ୍ଟ ଓପନର୍ ରହିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ 3 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ଜୟସୱାଲ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବେ।

FULL IND vs WI ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ SCHEDULE:

12-16 ଜୁଲାଇ: ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, ୱିଣ୍ଡସର ପାର୍କ, ଡୋମିନିକା |

20-24 ଜୁଲାଇ: ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, ରାଣୀ ପାର୍କ ଓଭାଲ୍, ତ୍ରିନିଦାଦ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *