ଦ୍ୱିତୀୟ T-20 IND ବନାମ SL ରେ କାହିଁକି କାନ୍ଦିଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା .. କିଏ କଲେ ହାର୍ଦିକଙ୍କୁ ନିରାଶ

ପୁଣେର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଖେଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଚିହ୍ନିତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଆଶା କରିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ନୁହେଁ। ସେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ମୋଟ ପାଞ୍ଚଟି ନୋ-ବଲ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। 19th ଓଭରରେ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ବିପଜ୍ଜନକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିଥିବାରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ବଲ୍କୁ ଗଭୀରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ହାତରେ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ।

ତେବେ ବଲ୍‌କୁ ନୋ-ବଲ୍‌ରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବରଖାସ୍ତକୁ ଶୂନ୍ୟ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଇର୍ଷର ଆର୍ଶଦୀପଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ନୋ-ବଲ୍ ଥିଲା ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ନିରାଶାରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା। ଇର୍ଷର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ବୋଲିଂ କରି କ୍ରମାଗତ ତିନିଟି ନୋ-ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ସେ ପୁନର୍ବାର 19 ଓଭରରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ବଲ୍କୁ ଆଉ ଥରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ | ଏହିପରି, ସେ 5no ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ଏହିପରି T20I ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଜଣେ ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିଳିତ-ସର୍ବାଧିକ ବଲ୍ ର ଅବାଞ୍ଛିତ ରେକର୍ଡ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଥିଲା |

ବାସ୍ତବରେ, ଆର୍ଶଦୀପ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକାଂଶ ନୋ-ବଲ୍ର ଅବାଞ୍ଛିତ ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି, ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ 12 ଟି ବେଆଇନ ବିତରଣ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳର ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ବୋଲିଂ କରିଛି | ବାମହାତୀ ପେସର କୌଣସି ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନ ନେଇ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଓଭରରେ 35 ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଖେଳକୁ ଫେରିବା ପରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ 17 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 207 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କୁସାଲ ମେଣ୍ଡିସ୍ ଏବଂ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ସଜନ୍ୟରେ | ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ବୀରତ୍ୱର 65 ରନ ସହ ଭାରତ କେବଳ 190 ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା, ଯାହା ଶେଷରେ ବୃଥା ହୋଇଗଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *