ରିକି ପଣ୍ଟିଂ କେଉଁ ଟିମକୁ ବାଛିଛନ୍ତି ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ବିଜେତା ଦଳ

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର 16 ତମ ସଂସ୍କରଣ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଦଳ ଗଠନ କରିଛି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ 2022 ମସିହାରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସାତ ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।ଏହି ସମୟରେ, ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ଗତ ଥର ଏକ ଭୟଙ୍କର ସିଜିନ  ଦେଇଥିବାରୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ତେବେ ରୟାଲ୍ସକୁ ଫେରି 48 ବର୍ଷିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଏ ଭଲ ଶେଷ କରିବ ତାହା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିବା କଷ୍ଟକର କିନ୍ତୁ ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରାଜସ୍ଥାନ ଏକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ହେବ।

“ଏହା ଏକ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ… ଯେହେତୁ କ୍ୱଚିତ୍ ଏକ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାଏ | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଗୁଜୁରାଟ (ଟାଇଟାନ୍ସ) ଗତ ବର୍ଷ ଚମତ୍କାର ଥିଲା, ଏକ ନୂତନ ଦଳ ଏବଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା | ଗତ ବର୍ଷ ଅନ୍ୟ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏକ ପ୍ରକୃତ, ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ଦଳ ଅଛି | ଏବଂ ଆମେ କହିଲୁ ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ନିଲାମ ପରେ ତୁରନ୍ତ, ସେମାନେ କ’ଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ଭଲ ଦଳ ଏକାଠି କରି ଆମେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲୁ |ସେମାନେ କେବଳ ଏ ବର୍ଷ ପୁନର୍ବାର ତାହା ଉପରେ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି | ମୁଁ ଭାବୁଛି ରାଜସ୍ଥାନ ସେଠାରେ ରହିବ। ବିଚାର କରିବା ଏକ କଠିନ ଖେଳ ଏବଂ କିଏ ଜିତିବାକୁ ବୁଝିବା  ଏକ କଠିନ ଖେଳ | କିଏ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଠିଆ ହୁଏ ସାଧାରଣତ ନୁହେଁ ବରଂ ଅଧିକ ଥର ଜିତିବ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ମୁଁ ସ୍ୱାର୍ଡକୁ ଦେଖୁଛି, ରାଜସ୍ଥାନ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭଳି ଭଲ ଦଳ ପାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଇସିସି ସମୀକ୍ଷାର ନୂତନ ସଂସ୍କରଣରେ ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଇମ୍ପାକ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର ନିୟମର ପରିଚୟ ଦେଇ ଖୋଲିଥିଲେ। ସମାନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଉଦ୍ଭାବନ ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କାମ ଦେବ | ଚାଲ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ଦେଖିବା | ଏହା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଉଦ୍ଭାବନ ଏବଂ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କୋଚମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଅଧିକ କାମ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି | ମୋର ଅର୍ଥ, ସାଧାରଣତ ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ, ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ, ଖେଳର ଫଳାଫଳକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅଧିକ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ | ମୁଁ ଭାବୁଛି କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପାୟ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ କୌଶଳକ୍ରମେ ଖେଳକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *