କଣ ହେଇଛି ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସତ୍ୱେ କାହିଁକି ଅନୁଜ ରାୱତ ଆରସିବି ପାଇଁ ୱିକେଟ୍ ରଖୁଛନ୍ତି ଓ ଫିଲ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଖେଳୁଛି, କାରଣ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ଏକ ସ୍ଥାନର ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି | ଖେଳ ପାଇଁ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଉଭୟ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ଅନୁଜ ରାୱତ ରହିଥିଲେ। କାର୍ତ୍ତିକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ୱିକେଟ୍ କିପର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନୁଜ ରାୱତ ହିଁ ଖେଳର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ପଡ଼ିଆ ନେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୱିକେଟ୍ ରଖିଛନ୍ତି। କାର୍ତ୍ତିକ ଏପରିକି ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭରେ ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ ଇମ୍ପାକ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବାରୁ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭରେ ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ କାହିଁକି ଫିଲ୍ଡ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଆରସିବି ପାଇଁ ୱିକେଟ୍ ରଖି ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଚଳିତ ସିଜନରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ୱିକେଟ୍ ରଖୁନାହାଁନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ସେମାନେ ହାରିଥିବା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୱିକେଟ୍ ରଖିବାକୁ ବାହାରକୁ ଆସିନଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଇନିଂସରେ କାର୍ତ୍ତିକ ଡିହାଇଡ୍ରେସନର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଆରସିବି ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ ବଙ୍ଗରଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ 30 ରନ୍ ନକ୍ ବନାମ MI ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ।

“ଇନିଂସ ସମୟରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ନିଜକୁ ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ସେ ଟିକେ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଫେରିବା ବାଟରେ ସେ ମଧ୍ୟ ବାନ୍ତି କରିଥିଲେ। ଆମ ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ବ୍ୟବଧାନ ଅଛି, ବୋଧହୁଏ ତିନି-ଚାରି ଦିନ, ତେଣୁ ଔଷଧ  ସହିତ ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ହେବା ଉଚିତ୍ ଭଲ। ସେ ଆମ ପାଇଁ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି ବୋଲି ଏମଆଇ ଖେଳ ପରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବଙ୍ଗର କହିଛନ୍ତି। ବୋଧହୁଏ, ଭେଟେରାନ କିପର-ବ୍ୟାଟରଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ଆରସିବି କିଛି ସମୟ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ପଠାଇ ନଥିଲା, ଅନୁଜ ରାୱତ ଏହା ବଦଳରେ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *