ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି -20 ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଏବଂ ରାହୁଲ ବାଦ ପଡିଲେ

ଜାନୁଆରୀ 3 ରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗି ରୋହିତ ତଳକୁ ଅଛନ୍ତି। ସେ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ | ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ହେଉଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଯେଉଁମାନେ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି। କୋହଲିଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି କି ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ବିସିସିଆଇ ପ୍ରକାଶ କରି ନାହିଁ। ODI ଦଳରେ କୋହଲି ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ରିଷଭପନ୍ତ ଟି-୨୦ ଏବଂ ODI ସ୍ୱାର୍ଡରୁ ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବାଦ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଡେପୁଟି ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେ ଟେଷ୍ଟ  ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଫେରିଥିଲେ।

ରାଉତରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଟି-୨୦ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଇନିଂସ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ। ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀପକ ହୁଡା, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଅଛନ୍ତି। ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶିବମ୍ ମାଭି ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଟି -20 କଲ୍-ଅପ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମୁକେଶ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନଥିଲେ। ସେମାନେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଏବଂ ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ସହ ପେସ୍ ବୋଲିଂ ଡ୍ୟୁଟି ବାଣ୍ଟିବେ। ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଦଳରୁ ଓହରିଯାଇଛି। 2021 ମସିହାରେ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ହର୍ଷଲ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଜ୍ଞ ପେସର୍।

ଏହି 3 ଟି -20 ଯଥାକ୍ରମେ ମୁମ୍ବାଇ, ପୁଣେ ଏବଂ ରାଜକୋଟରେ ଯଥାକ୍ରମେ 3, 5 ଏବଂ 7 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଟି-୨୦ ପରେ ଦୁଇ ଦଳ ଜାନୁଆରୀ 10, 12 ଏବଂ 15 ରେ 3 ଟି ODI ରେ ବର୍ଗ କରିବେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି-୨୦ ଦଳ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (କ୍ୟାପଟେନ), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଭିସି), ଦୀପକ ହୁଡା, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଅକ୍ଷରର ସିଂହ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ଶିବମ ମାଭି, ମୁକେଶ କୁମାର

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *