ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସିରିଜ୍ ପରେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଛି WTC ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍ ଟପ୍ ରେ ଅଛି ପାକିସ୍ତାନ କିନ୍ତୁ କେତେ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଇଣ୍ଡିଆ

ସୋମବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୋଇବା କାରଣରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳ ଡ୍ର’ରେ ଶେଷ ହେବା ପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଏଣ୍ଟ ନେବାକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଭାରତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ 24 ରୁ 16 ପଏଣ୍ଟ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ଯାହାକି ସେମାନଙ୍କର PCT (ପଏଣ୍ଟ ଶତକଡ଼ା) 66.67 ପ୍ରତିଶତକୁ ନେଇଥିଲା | ଫଳସ୍ୱରୂପ, ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (WTC) 2023-25 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଜିତିବା ପରେ ଶତପ୍ରତିଶତ ଅଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଡ୍ର ପାଇଁ 4 ପଏଣ୍ଟ ପାଇବା ପରେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଯାହା ସେମାନଙ୍କ PCT କୁ 16.67 ପ୍ରତିଶତକୁ ନେଇଛି।

ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଦୁଇଟି ଦୂର ଯାତ୍ରା ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଡବ୍ଲୁଟିସି ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏକ ଧାଡିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ବ୍ୟତୀତ ଧାଡିରେ ରହିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଦିନ ବନ୍ଦର ଅଫ୍ ସ୍ପେନ୍ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା କୌଣସି ଖେଳକୁ ଅନୁମତି ନ ଦେବା ପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ 1-0ରେ ଜିତିଛି। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଇନିଂସ୍ ଏବଂ 141 ରନ୍ ଜିତି 1-0 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବାକୁ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ 181 ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଘୋଷଣା କରି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (WTC) ଚକ୍ରର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ସ୍ଥିର କରିବା ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ 365 ରନ୍ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା।

ଅବଶ୍ୟ, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ କୌଣସି ଖେଳକୁ ଅନୁମତି ଦେଲା ନାହିଁ କାରଣ ଶେଷରେ ଟେଷ୍ଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା | ଚତୁର୍ଥ ଦିନର ବର୍ଷା ପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଦୁଇଟି ପାଇଁ 76 ରନ୍ କରିଥିଲା। ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଶେଷରେ ଜେରମାଇନ୍ ବ୍ଲାକ୍ଉଡ୍ (20) ଏବଂ ଟେଗେନାରିନ୍ ଚାନ୍ଦପାଲ୍ (24) ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *