ଏହି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କହିଲେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି IPL 2024 ରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର ହେଡ଼ କୋଚ ଭାବରେ ରିଙ୍କି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କୁ ବଦଳାଇବେ

ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜିନରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଇରଫାନ୍ ପଠାନ୍ ହିସାବ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭୂମିକା ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ |ବୁଧବାର ଦିନ ଧରାମସାଲାରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ (ପିବିକେଏସ୍) ବିପକ୍ଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ଡିସି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ବିବାଦରୁ ବାହାରେ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 12 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 8 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି |“ଦିଲ୍ଲୀ ଖୋଳିବାରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଏକ ବଡ଼ କଥା। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯଦି ଦାଦାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୋଚର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ସେ ଏହି ଦଳରେ ଏକ ବଡ଼ ପାର୍ଥକ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଦାଦା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମନୋବିଜ୍ଞାନ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ରଖିଛନ୍ତି | ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍ କିପରି ଚାଲିବ ସେ ଜାଣନ୍ତି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଇରଫାନ୍ ପଠାନ୍ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସକୁ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟସ୍ ସମୟରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଆସନ୍ତା ସିଜିନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଭୂମିକାରେ ଦେଖିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ।

ଯେହେତୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଦଳଗୁଡିକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାରିଟିରେ ସିଟ୍ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଡା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ସିଜିନ୍ ହୋଇଛି | ଲାଇନରେ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି କାରଣ ଧର୍ମେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଏଚପିସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବ। ଏହା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଘର | ପଠାନ ଯୁବ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପ୍ରଭାସମ୍ରନ ସିଂଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର କଥା କହିଥିଲେ – ଯିଏ ସମାନ ବିରୋଧୀ ବିପକ୍ଷରେ ପୂର୍ବ ଗେମ୍ରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଟନ୍କୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ। ଇରଫାନ୍ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ପଂଜାବର ଯୁବ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟର୍ ଜଣେ ଭବିଷ୍ୟତର ତାରକା | “ପ୍ରଭାସୀମ୍ରାନ୍ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ବିପକ୍ଷରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ସେ ଯୁବକ, ଏବଂ ବହୁତ ସୁନ୍ଦରତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଗୁଳି ଅଛି | ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଭବିଷ୍ୟତର ତାରକା ବୋଲି ପ୍ରଭାସମ୍ରନଙ୍କ ବିଷୟରେ ପଠାନ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ମହମ୍ମଦ କଫ ମଧ୍ୟ 23 ବର୍ଷୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଆଇପିଏଲର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବିଶ୍ୱକୁ ଯୁବ ତଥା ଗତିଶୀଳ ପ୍ରତିଭା ପରିଚୟ ଦେବାରେ କଦାପି ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି। “ଏହା ହେଉଛି ଆଇପିଏଲର ପରମ୍ପରା। ଏକ ନୂତନ ପ୍ରତିଭା ଆଣ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଅ | ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବେ | ପ୍ରଭାସୀମ୍ରାନ୍ ସେହି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିଭା | ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସଟ୍ ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର କେବଳ ଇନିଂସ ଶେଷ କରିବାର କ୍ଷମତା ନାହିଁ ବରଂ ଦଳକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସ୍କୋରକୁ ନେଇପାରିବ ବୋଲି କଫ ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସରେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *