ପୂର୍ଵ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଙ୍କ ବୟାନ କହିଲେ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି କରିବେ ଇଣ୍ଡିଆ ର ଅଧିନାୟକ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ତିଲକ ଭର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ଭବିଷ୍ୟତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଜାଡେଜା ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭେଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ସହ ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ତିଲକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ସେ 14 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 397 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର କ୍ରମାଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆ ଏ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବେ। ସେ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ସମୟରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଦେଇ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଫେରୁଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚରେ ତାମିଲନାଡୁ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି 8 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟସ୍ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି। ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଚ୍ ଟିକେ ଓଦା ଦେଖାଯାଉଛି, ତେଣୁ ଆମେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ସିଏସକେ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ: ମୋଏନ୍ ଅଲି ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନ ପାଇଁ ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍ ଏବଂ ମିଚ୍ ସାଣ୍ଟନର୍। ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ମନେ କରନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ଦଳ ଜିତିଛି। ପାଞ୍ଚ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ରିଲେ ମେରେଡିଥ୍, ହ୍ରିତିକ୍ ଶୋକେନ୍ ଏବଂ ଡାନିଏଲ୍ ସାମସ୍ ଅଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଦୁଇଜଣ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ପଛକୁ ଯାଉଥିଲେ ସେତେବେଳେ ରୋହିତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ CSK ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ।

ରୋହିତ ଏବଂ ଜାଡେଜା ଏକ ମଜାଳିଆ ଭୋଜିରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ରୋହିତ ମନ୍ତବ୍ୟକାରୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ହସିଥିଲେ। ପୂର୍ବ ଖେଳରୁ CSK ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା | ମୋଏନ୍ ଅଲି ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍ ଏବଂ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା | “ଆମେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଆମେ ୱିକେଟ୍‌ର ଆର୍ଦ୍ରତାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ବୋଲି ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି, “ୱିକେଟ୍ ବଦଳିଛି ଏବଂ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଜିତିଛନ୍ତି, ଯାହା ଆମ ପାଇଁ ଛଦ୍ମବେଶରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ହୋଇପାରେ। ଆମର ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ସହ ଆପୋଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ ବୋଲି ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି। ଆମକୁ ସମସ୍ତ ଖେଳ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ତାହା ସହଜ ହେବ ନାହିଁ। ଆମେ ସେତେ ଆଗକୁ ଦେଖି ପାରିବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *