ବିନା ରିଷଭ ପନ୍ତ ରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳ କେମିତି ଜିତିବ ବଡ଼ର ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିଥିବାରୁ ରେଡ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହାକି ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଚକ୍ରରେ ଭାରତର ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବ୍ୟାଗି ଗ୍ରୀନ୍ 4 କୁ ସଫା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି -0 କିମ୍ବା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତନ୍ତୁ, ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆଖି ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ କାରଣ ପରିଦର୍ଶକମାନେ ସ୍ପିନ୍-ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ପିଚ୍ ଦ୍ୱାରା ଅଭିବାଦନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ, ଯେଉଁଠାରେ 36 ବର୍ଷୀୟା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଅଶ୍ୱିନ୍, ଯିଏ 449 ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ୍ ଅଛି, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି କାରଣ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ 89 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି, ଯାହା ଟେଷ୍ଟ ଖେଳୁଥିବା ଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ। ଅଶ୍ୱିନ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର 450 ୱିକେଟ୍ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଏବଂ ଆୟୁଷ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ହରଭଜନ ସିଂ ରେକର୍ଡ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି।

18 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 95 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ହରଭଜନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, 89 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କୁ ତୁର୍ବୁନେଟରଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ମାତ୍ର ସାତଟି ସ୍କାଲ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ସେ କେବଳ 20 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 111 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ପଛରେ ରହିବେ। ଏଠାରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ତାଲିକା ରହିଛି। ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୱିକେଟ୍ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଆଲୁରସ୍ଥିତ କେଏସସିଏ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଥିବା ଚାରି ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିରରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଏହାକୁ ଜାଲରେ କଠିନ ଗୁଣାତ୍ମକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପିଚ୍ | ଏହା ସତ୍ତ୍ A େ ଆୟୁଷମାନେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ଟର୍ନିଂ ଟ୍ରାକ୍ ପାଇବେ ଏବଂ ସ୍ପିନ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ସର୍ବଶେଷ ବିକାଶରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଚତୁର ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି, ଯାହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଆଶା ପ୍ରତି ଏକ ବଡ଼ ବିପଦ ରହିଛି।

ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ପିନ୍-ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ପିଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବରୋଦା ତାରକା ମହେଶ ପିଥିଆରେ ଦଉଡିଛି, ଯିଏକି ରବି ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ଭଳି ନେଟ୍ ବୋଲରଙ୍କ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ମହେଶ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ବରୋଦା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ କରିଛନ୍ତି ମୂର୍ତ୍ତିିତ ଅଶ୍ୱିନ୍ | ପିଥିଆଙ୍କୁ ପ୍ରାୟତ Ash ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ନକଲ କୁହାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅଜବ ସମାନତା ହେଉଛି ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବେସ୍ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଆଣିଥିଲା |କ୍ରିକବଜ୍ ପାଇଁ ଲେଖୁଥିବା ଭରତ ସୁନ୍ଦରେସନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମହେଶଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ଛୋଟ କ୍ଲିପ୍ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *