ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ପାଇଁ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା କେବେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ରାହୁଲ ତେୱାଟିଆ ଦେଲେ ଅପଡେଟ

ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳ ପରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଦଳରେ ଆହତ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଜିଟି ବନାମ ଆରଆର ସଂଘର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଜୁରାଟର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାହୁଲ ତେୱାଟିଆ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଶାନାକାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ବିଷୟରେ ଖୋଲିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଆରଆର ଆଗରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି, “ଦାସୁନ ଶାନକା ମଧ୍ୟ ଭାରତ ସିରିଜରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଆମ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଆମେ ଖୁସି। ସଂଘର୍ଷ |ସେ କାହିଁକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବାରମ୍ବାର ବୋଲିଂ କରୁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, “କ୍ୟାପଟେନ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଗୋଡ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛୁ। ଆମର ରସିଦ୍ ଖାନ୍ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଗୁଜୁରାଟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ମାନସିକତା ସହିତ ଏହି ଖେଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଫାଇନାଲର ଏହି ରିମଚରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବିଜୟ ଫର୍ମ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ଏହି ସମୟରେ, ରାଜସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଖେଳ ଜିତିଥିଲା। ରାଜସ୍ଥାନ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସରେ ଗତି କରୁଛି, ଏହାକୁ ଦୂର କରିବା ଗୁଜୁରାଟ ପାଇଁ ଏକ ଅହ୍ୱାନପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ।

“ତୁମେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ତୁମେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ କଣ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତାହା ମନେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁସରଣ କରିବା ପରେ ମୁଁ କେବଳ ନିଜକୁ ଫେରାଇ ଦିଏ। ମୁଁ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଫିଲ୍ଡ ସେଟିଂ ବିଷୟରେ ପଚାରିଥାଏ। ତା’ପରେ ମୁଁ ବଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଖେଳେ। ମୁଁ ଜାଲରେ ଖେଳୁଛି ଯେପରି ମୁଁ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଛି | ପରିସ୍ଥିତି ମୋତେ ଏକ ଫାଇନିସର୍ କଲା | ଶାରଜା ଦଳ ପରିଚାଳନାରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଲାଭ କଲା ଏବଂ ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ମୋତେ କେବଳ ଏହି ପଦରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ, “ରାହୁଲ | ଯୋଗ କରାଯାଇଛି |

ପରାଜୟ ଲାଭକାରୀ କେକେଆର୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବା କେତେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି, “କେକେଆର୍ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ଧୀର ହେବା ଏକ କଠିନ ବଟିକା। କିନ୍ତୁ ଏହା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ। ଗତ ବର୍ଷ ଆମେ ଅନେକ ଦଳ ପାଇଁ ଏହା କରିଛୁ ଏବଂ ଏଥର ଏହା କରିଛୁ। ଆମକୁ ଖୁସି କର ଯାହା ଠିକ୍ ଅଛି | କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କିଛି ହୋଇପାରେ, ବିଶେଷକରି ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ | ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଓଭର ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଖେଳ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ | KKR ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳରେ, ଆମ ପାଇଁ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଲା ଆମେ ପଛକୁ ବାଉନ୍ସ କରିଥିବା ଉପାୟ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅଟେ। “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *