କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଓ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ନେଇ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ବିଗ୍ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ୍

ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପରେ ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍କୁ 2-3-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ହେଡ୍ କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏକ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତର ତାରକା ପ୍ରତିଭା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ କିଛି ହାଇକପ୍ ସ୍ୱୀକାର କରି ଦ୍ରାବିଡ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନର ଫୋକାଲ୍ ପଏଣ୍ଟ – ୱାନ ଡେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ (ODI) ଫର୍ମାଟକୁ ଅଣ୍ଡର କରିଥିଲେ। ଏହି ରଣନୀତିକ ପ୍ରସ୍ତୁତିଗୁଡିକ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଏସିଆ କପ୍ ସହିତ ସମାନ, ଏବଂ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ବିଶ୍ୱକପ୍, ଯାହା ଘରୋଇ ଟର୍ଫରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରେ | ଫ୍ଲୋରିଡାର ଲାଉଡେରହିଲରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆମ ପାଖରେ କିଛି ଯୁବକ ଆଘାତରୁ ଫେରି ଆସୁଛନ୍ତି। ଆମକୁ ଏସିଆ କପରେ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ପଡିବ।”“ଆମର କିଛି ସମୟ ଛୁଟି ଅଛି ଏବଂ ତା’ପରେ ଅଗଷ୍ଟ 23 ରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏନସିଏରେ ଏକ କ୍ୟାମ୍ପ ହେବ। ଆମେ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ସେଠାରେ ଏକ ଦିନିଆ ଦଳ ଭାବରେ ଏକାଠି ହେବା। ଏହା ଆସିବା ପରେ ଆମେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ ବୋଲି ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ଟ୍ରାଜେକ୍ଟୋରୀର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଦ୍ରାବିଡ ଏସିଆ କପ୍ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ଭଳି ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ବିଶେଷ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହେଉଛି ଅଗଷ୍ଟ 18 ରୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ପୁନରୁତ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଏକ ଗୁରୁତ୍ h ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ବୁମରାଙ୍କ ନିକଟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ | ରୋଡମ୍ୟାପରେ ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ଦ୍ରାବିଡ ଭାରତର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଆଶାକର୍ମୀ ଏସିଆ କପ୍ ଦଳ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଅବସ୍ଥିତ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ଏକତ୍ରିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପୀ ତୀବ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଦଳର ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଏକତାକୁ ମୂର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଇଛି, କୌଶଳକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଏବଂ ମିଳନ ପାଇଁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ମଞ୍ଚ ଯୋଗାଇଥାଏ | ଏହି ସାମୂହିକ ପ୍ରୟାସ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଦଳର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ରଣନୀତିକ ପ୍ରାରମ୍ଭ, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଏସିଆ କପରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚତା ପାଇଁ ମୁକାବିଲା କରିବେ |

ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଏକ କ୍ରେସେଣ୍ଡୋ ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେମାନଙ୍କର ଏସିଆ କପ୍ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2 ରେ ସେମାନଙ୍କ ଶତ୍ରୁ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଛି। । ଏହି ବିଦ୍ୟୁତକରଣ ବ୍ୟାଟିଂ ପରେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର 4 ରେ ନେପାଳ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଭାରତର ଯାତ୍ରା ଜାରି ରହିଛି, ଯାହା ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯୁଦ୍ଧର ଏକ ଅଂଶ ଅଟେ |ସ୍ଥିରତା, ନବୀକରଣ ଏବଂ ରଣନତିକ ଧ୍ୟାନକୁ ଏକତ୍ର କରୁଥିବା ଏକ ପାରାଦୀପରେ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ୍ ଏକ ବିଜୟ ପୁନଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଧ୍ୟାନର ସହ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଏକ ଉତ୍ସାହଜନକ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି, ଯାହା ଉତ୍କର୍ଷତା ଏବଂ ଗୌରବର ନିରନ୍ତର ଅନୁସରଣର ପ୍ରମାଣ ଅଟେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *