ରୋହିତ ଶର୍ମା କାହିଁକି ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି? ଦଳରେ ଦେଉନାହାନ୍ତି ସୁଯୋଗ

ଆଜି ରାୟପୁରରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ODI ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଖବର ଲେଖିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସ୍କୋର 28 ରନ୍ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ଥିଲା। ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରିଚାଳନା ତଥା ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟରେ ବିରଳ ହୀରାକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି

ଆମେ ଭାରତର ଦ୍ରୁତତମ ବୋଲର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରୁ ତାଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ 3 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ 2 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ତାଙ୍କ କାରଣରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଡ୍ରପ୍ ହୋଇଥିଲେ, ପ୍ରଥମେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉମ୍ରାନ୍ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ବେଞ୍ଚକୁ ଗରମ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ, କାରଣ ଉଭୟ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଭାରତ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

ଉମରନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଦ୍ରୁତତମ ବୋଲର

ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ବୋଲର ଯିଏକି 150 ପ୍ଲସ୍ ବେଗ ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗତି ହେତୁ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଇଥିଲେ।ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 155 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଭାରତ ପାଇଁ 7 ଟି ଦିନିକିଆରେ 12 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

11 ଟି ଖେଳୁଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ

ଭାରତୀୟ ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), ଶୁବମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *