ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଏହି 15 ଜଣ ବିଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ହୋଇପାରେ ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଲିଷ୍ଟ

ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସିରିଜ ଜିତେ, ତେବେ ଏହା ସହଜରେ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ | ଏହା ସହିତ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ WTC ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବା ଦଳ ହେବ | ଆହତ କାରଣରୁ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଦଳ ବାହାରେ ରହିବେ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ

ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ସହିତ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ହରାଇବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟରେ ରୀଷଭ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ କିଛି ମାସ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ ରୀଷଭଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ କେ.ଏସ୍ ଭାରତ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ବହୁତ ଦିନ ଧରି ଫ୍ଲପ୍ କରୁଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ।

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ

ଭାରତରେ ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ରହିବ। ଏଥି ସହିତ ପୂର୍ବତନ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ରଣଜୀରେ କିଛି ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଫେରିବେ

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଦଳକୁ ଫେରିବେ। ଭାରତରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ବିକଳ୍ପ ମିଳିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମେଶ ଯାଦବ, 12 ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ଜୟଦେବ ଉନାଦକତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ 15 ସଦସ୍ୟ ଦଳ

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ଜୟଦେବ ଉନାଦକ, ଉମେଦ ଯାଦବ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *