IND vs WI 2023 ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ନିଜ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି ଦୁଇଟି ଅନ୍-କ୍ୟାପ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ

ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ରହକିମ କର୍ଣ୍ଣୱାଲଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ସ୍ମରଣ କରିଛି। କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍ ଗତ ନଭେମ୍ବର 2021 ରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ 13 ଜଣିଆ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସେମାନଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଚକ୍ରର ପ୍ରଥମ ଖେଳ ପାଇଁ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି | କର୍ଣ୍ଣୱାଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆୟୋଜକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରେ କିର୍କ ମ୍ୟାକେଞ୍ଜି ଏବଂ ଆଲିକ୍ ଆଥାନାଜେଙ୍କ ସମେତ ଦୁଇଜଣ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ନାମ ରଖିଛନ୍ତି। କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍, ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯିଏ ଅଫସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି, ଆଘାତ ହେତୁ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ସ୍ପିନର ଗୁଦାକେଶ ମୋଟିଙ୍କ ସହ କଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରି ନାହିଁ | ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଜୋମର ୱାରିକାନ୍ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ। ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଡେସମଣ୍ଡ ହେନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ମୋତିଙ୍କ ବିନା ତାଙ୍କ ପୁନର୍ବାସ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛୁ ଏବଂ ଏହା ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ୱାରିକାନ୍ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍ ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟେ ପୂର୍ବରୁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ତରରେ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ଏ ସହିତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏ ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ମ୍ୟାକେଙ୍କି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ | ନିକଟରେ ବାଂଲାଦେଶର ‘ଏ’ ଟିମ୍ ଗସ୍ତରେ ମ୍ୟାକେଙ୍କି ଏବଂ ଆଥାନାଜେଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଆମେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲୁ। ଏମାନେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଭଲ ସ୍କୋର ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ବହୁତ ପରିପକ୍ୱତା ସହିତ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ସେମାନେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

ତାଙ୍କୁ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ସମୟ ଦେବା ପାଇଁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କାଇଲ୍ ମାୟର୍ସ ଏବଂ ପେସର୍ ଜୟଡେନ୍ ସିଲ୍ସଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି।“କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆମର ଜୟଡେନ ସିଲ୍ସ ଥିଲେ ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରରୁ ପୁନଥଇଥାନ ସମୟରେ ସେ ଭଲ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ଆମେ ଅନୁଭବ କଲୁ ଯେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫେରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ଏବଂ ଆମେ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କୁ ବିପଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ | କାଇଲ୍ ମାୟର୍ସଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କିଛି ନିଗଲ୍ ଅଛି ଏବଂ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କଡା ନଦେବା ପାଇଁ ସତର୍କତା ରହିଛି ବୋଲି ହେନ୍ସ କହିଛନ୍ତି। କ୍ରେଗ୍ ବ୍ରାଥୱାଇଟ୍ ତାଙ୍କ ଡେପୁଟି ଭାବରେ ଜେରମାଇନ୍ ବ୍ଲାକ୍ଉଡ୍ଙ୍କ ସହ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ପ୍ରଥମ ପରୀକ୍ଷା ଜୁଲାଇ 12 ରୁ ଡୋମିନିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦଳ: କ୍ରେଗ୍ ବ୍ରାଥୱାଇଟ୍ (ଗ), ଜେରମାଇନ୍ ବ୍ଲାକ୍ଉଡ୍ (ଭିସି), ଆଲିକ୍ ଆଥାନାଜେ, ଟାଗେନେରାଇନ୍ ଚାନ୍ଦପାଲ୍, ରହକିମ୍ କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍, ଜୋଶୁଆ ଡା ସିଲଭା, ଶାନନ୍ ଗାବ୍ରିଏଲ୍, ଜେସନ୍ ହୋଲ୍ଡର୍, ଅଲଜାରି ଜୋସେଫ୍, କିର୍କ ମ୍ୟାକେଙ୍କି, ରେମନ୍ ରେଫର୍, କେମର ରୋଚ୍, ଜୋମେଲ ୱାରିକାନ୍ |

ଭ୍ରମଣକାରୀ ସଂରକ୍ଷଣ ସ୍ଥାନ: ଟେଭିନ୍ ଇମଲାଚ୍, ଆକିମ୍ ଜୋର୍ଡାନ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *