ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା T20 ଓ ODI ମ୍ୟାଚ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାର୍ଦିକ ଯୁଗ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ରବିବାର (ଡିସେମ୍ବର 25) ରେ ରୋମାଞ୍ଚକର 3 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ସହ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି, ଯାହାକି 2022 ବର୍ଷର ଶେଷ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ସମସ୍ତ ଧ୍ୟାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସିଆ କପ୍ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ଚାମ୍ପିଅନ୍, ଯାହା 2023 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତଥାପି, ଚୟନ କମିଟି ଦାଶୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ଓ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଦିନ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟର ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସ୍ଥାୟୀ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ବ୍ଲୁରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ।

ନୂତନ ଚୟନ କମିଟିର ଏକ ବଡ଼ ଦଳ ଚୟନ କରିବାର ଏକ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳ ଘୋଷଣା କରି ନାହିଁ। ମିରପୁରରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଭାରତ , ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ କ୍ୟାପସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ‘ରାଜ’ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଶେଷରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ।

ଏଠାରେ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓକୁ ଚେକଆଉଟ୍ କରନ୍ତୁ … ସ୍ଥାୟୀ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ODI ସମୟରେ ସେ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ପାଇ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ 2 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସେ ଅନ୍ତିମ ବ୍ଲୁରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ ମଧ୍ୟ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ଜାନୁୟାରୀ 3 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭାରତ ଆସିବ |ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ 27 ଡିସେମ୍ବର ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁଇଟି ଦଳ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ସେମାନେ ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫର୍ମାଟରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ରବି ଅଶ୍ୱିନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ଦଳ ଅନେକ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଉଠାଇଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ହାତରେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଦିଆଯାଇଛି। ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ରେକ୍ ଅପ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତ ଦୁଇଜଣ ରକ୍ଷକ-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଚାରିଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଚୟନ କରିଛି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଚାରି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏବଂ 6 ଜଣ ବୋଲର |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *