ବିରାଟଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କଲେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଅଧିନାୟକ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ବଞ୍ଚାଇଥିଲେ ବିରାଟ

ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସମୟରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ଖେଳାଳିଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତ କରି ସେ ନୂତନ ଫିଟନେସ୍ ମାନକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ସିରଜଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଛି | କୋହଲି ପେସରଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ 2017 ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ ବହୁତ ରନ୍ ଲିକ୍ କରି ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ସିରାଜ ଆରସିବିକୁ ଫେରିଥିଲେ, ଏକ ଅଭୂତପୂର୍ବ ସିଜିନ  ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏଥର ଟେଷ୍ଟରେ ଜଣେ ଭଲ ବୋଲର ଭାବରେ ଫେରିଥିଲେ | ସିନିୟର ୱିକେଟ୍ କିପର ଉନ୍ନତ ତଥା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅନ୍ୟତମ ଖେଳାଳି ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋହଲି ନାବିକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ସ୍ତମ୍ଭ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି।

ସେ ଆରସିବି ପରବର୍ତ୍ତୀ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଜଣେ ଅଦ୍ଭୁତ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ଡ୍ରପ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ବିରାଟ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ଲେ ଇଲେଭେନରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ମୁଁ କେକେଆର୍ ସହିତ ଥିଲି ଏବଂ ଦେଖିଲି ସିରାଜ ଆମ ବିପକ୍ଷରେ କେତେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ | ସେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ 100 ରନ୍ ତଳେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଚାଲିଗଲା | ତାଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତାର କାହାଣୀ ଅଛି ଯାହା ଅନେକଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇପାରେ ବୋଲି କ୍ରିକବଜ୍ ସ୍ପେଶାଲ୍ ସୋ ‘ରାଇଜ୍ ଅଫ୍ ନ୍ୟୁ ଇଣ୍ଡିଆ’ରେ ଡି.କେ କହିଛନ୍ତି।

“ବିରାଟ ସିରାଜଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ହୋଇଛି। ସେ ବିରାଟଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ବୋଲି କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ଏବଂ ସିରାଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସୀମା = ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *