ଆସିଲା ବିସିସିଆଇ ର ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ! ପୁଣି ଥରେ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଫେରିଲେ ଚେତନ ଶର୍ମା

ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନୂତନ ପ୍ୟାନେଲ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି। ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଚେତନ ଶର୍ମା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ଫେରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ହରଭନ୍ଦର ସିଂ ଚୟନ କମିଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଏହା ବଦଳରେ ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା, ଜଟିନ ପରଞ୍ଜପେ ଏବଂ ସୁଲକଷ୍ଣା ନାୟକ, ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ, ସୁବ୍ରୋଟୋ ବାନାର୍ଜୀ, ସାଲିଲ ଅଙ୍କୋଲା ଏବଂ ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଶରତଙ୍କୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି (ସିଏସି) ଙ୍କ ସୁପାରିଶ ଅନୁଯାୟୀ କମିଟିର ନୂତନ ଚେହେରା ରହିଛି। ଇନ୍ସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା ଯେ ଚେତନ ଶର୍ମା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଶରତ ଏବଂ ସାଲିଲ ଆଙ୍କୋଲା ଏହି କମିଟିରେ ଯୋଗଦେବେ। ଶ୍ରୀମତୀ ସୁଲକୃଷ୍ଣ ନାୟକ, ଶ୍ରୀ ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା ଏବଂ ଶ୍ରୀ ଜଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଚୟନ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରିଥିଲା। 18 ନଭେମ୍ବର 2022 ରେ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ ପରେ ବୋର୍ଡ ପ୍ରାୟ 600 ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା।

ଉପଯୁକ୍ତ ବିଚାରବିମର୍ଶ ଏବଂ ଯତ୍ନର ସହ ବିଚାର କରିବା ପରେ, CAC ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ 11 ଜଣଙ୍କୁ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କଲା | ସାକ୍ଷାତକାରକୁ ଆଧାର କରି କମିଟି ସିନିୟର ପୁରୁଷ ଜାତୀୟ ଚୟନ କମିଟି ପାଇଁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସୁପାରିଶ କରିଛି।ବିସିସିଆଇର ୟୁ-ଟର୍ ପରେ ଚେତନ ଶର୍ମା ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ତାମିଲନାଡୁର ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଶରଥ ଦକ୍ଷିଣ ଜୋନର ନୂତନ ଚେହେରା ହେବେ। ତାମିଲନାଡୁର ଘରୋଇ ଷ୍ଟଲୱାର୍ଟ ଶରତ ଜୁନିୟର ଚୟନ କମିଟିରେ ଅଛନ୍ତି। U19 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାବେଳେ ସେ ଜୁନିୟର ଏବଂ ସିନିୟରଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ସେତୁ ହେବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ବିଶ୍ୱାସ କରେ |

ନୂତନ ଚୟନକର୍ତ୍ତା କିଏ?

ଚେତନ ଶର୍ମା (ପରୀକ୍ଷା: 23, ODI: 65)

ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ (ପରୀକ୍ଷା: 23, ODI: 4, T20s: 3)

ସବ୍ରୋଟୋ ବାନାର୍ଜୀ (ପରୀକ୍ଷା: 1, ODI: 6, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ: 59)

ସାଲିଲ ଆଙ୍କୋଲା (ପରୀକ୍ଷା: 1, ODI: 20, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ: 54)

ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଶାରଥ (ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ: 139, ତାଲିକା A: 116)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *