ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁରୁଷ ସ୍ୱାର୍ଡ ଘୋଷଣା କଲା BCCI କିଏ କିଏ ପାଇଲେ ମୈଦାନ କଲ-ଅପ୍ କାହିଁକି ବାଦ ପଡିଲେ ଧାୱନ

ଯୁବ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଉଥିବାରୁ ବିସିସିଆଇ ଆଗାମୀ ଏସୀୟ ଖେଳ ପାଇଁ ଭାରତ ପୁରୁଷ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ ଏବଂ ପ୍ରଭାସୀମ୍ରନ୍ ସିଂ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଇଣ୍ଡିଆ କଲ୍-ଅପ୍ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ଧୱନ ବହୁ ଦେଶ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ କିନ୍ତୁ ଯୁବ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। 19th ନବିଂଶ ଏସୀୟ ଗେମ୍ସ ହାଙ୍ଗଜୋ 2022 19 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ 8 ଅକ୍ଟୋବର 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଜିଆଙ୍ଗ ୟୁନିଭରସିଟି ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପିଙ୍ଗଫେଙ୍ଗ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତା 28 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ 8 ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି 149.52 ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ରିଙ୍କୁ 144 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 474 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। -ରିଚ୍ ଲିଗ୍ |

ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ ଦଳରେ ନିଜ ପାଇଁ ମାମଲା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଭାସମ୍ରାନ୍ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ଯଶାସୀ ଜସୱାଲ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ ଗେମ୍ସ ପାଇଁ ପୁରୁଷ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ – ଆବେଶ ଖାନ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମୁକେଶ କୁମାର ଏବଂ ଶିବମ ମାଭିଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ପିନ୍ ବିଭାଗର 15 ଜଣିଆ ଦଳରେ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ ଏବଂ ରବି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା।

19th ଏସୀୟ ଖେଳ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ସିନିୟର ପୁରୁଷ) ଦଳ: ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ (କ୍ୟାପଟେନ), ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ତିଲକ ଭର୍ମା, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା (ଡବ୍ଲୁ), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ରବି ବିଷ୍ଣୁ, ଆବେଶ ଖାନ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ , ମୁକେଶ କୁମାର, ଶିବମ ମାଭି, ଶିବମ ଦୁବେ, ପ୍ରଭାସମ୍ରନ ସିଂ (wk)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *