ଭାରତ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ! ଭାରତ ପାଇଁ ବିପଦ ସାଜିବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚାରିଜଣ ସ୍ପିନର

ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ଫେବୃଆରୀ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନିଜର ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସ୍ପିନ-ଭାରୀ ଯାଉଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳରେ ବୁଧବାର ନାମିତ ଚାରିଜଣ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍-କ୍ୟାପ୍ ଟଡ୍ ମର୍ଫି ସାଥୀ ସ୍ପିନର ନାଥନ୍ ଲିଅନ୍, ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର ଏବଂ ମିଚେଲ୍ ସ୍ପସନ୍ଙ୍କ ସହ ଥିଲେ। 2004 ମସିହାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତରେ ଏକ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାରୁ ମାର୍କସ୍ ହ୍ୟାରିସ୍ଙ୍କ ସହିତ ମାଥ୍ୟୁ ରେନ୍ସା ଏବଂ ପିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡସକମ୍ ମଧ୍ୟ କଲ-ଅପ୍ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚରେ କାଣ୍ଟାସ୍ ଟୁର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକ 18 ଖେଳାଳି ଟେଷ୍ଟ ଦଳ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛି |

କ୍ୟାପଟେନ୍ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍, ସ୍କଟ୍ ବୋଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ଲାନ୍ସ ମୋରିସ୍ ଏହି ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କେତେକ ପରୀକ୍ଷାରେ ତିନୋଟି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା। ଜାନୁଆରୀ 8, 2023 ରବିବାର ଦିନ ସିଡନୀରେ ଥିବା ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର ନିଜ ବୋଲିଂକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଛାଡିଛନ୍ତି। (ଏପି ଫଟୋ / ରିକ୍ ରାଇକ୍ରଫ୍ଟ) |ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ନାଗପୁରରେ ଷ୍ଟାର୍କ ପ୍ରଥମ ପରୀକ୍ଷଣରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ଏବଂ ପରେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ, ଯେତେବେଳେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ତାଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ଆଙ୍ଗୁଳି ସହିତ ଆରମ୍ଭରୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ |

ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଜର୍ଜ ବେଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏକ ସ୍ୱାର୍ଡ ଚୟନ କରିଛୁ ଯାହା ଆମକୁ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ଅବସ୍ଥା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଖାପ ଖୁଆଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଗଭୀରତା ଏବଂ ନମନୀୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ବେଲି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏ ସହିତ ଟଡ୍ ମର୍ଫି ଶୀଘ୍ର ଅଗ୍ରଗତି କରିଛି। ସେହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଟଡ୍ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସ୍ପିନ୍ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି। ” ଫେବୃଆରୀ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଧରମସାଲା ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ମଧ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥାଏ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତିନି ଦିନିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପାଇଁ ଏକ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ: ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ (ଅଧିନାୟକ), ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର, ସ୍କଟ୍ ବୋଲାଣ୍ଡ, ଆଲେକ୍ସ କେରେ, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍, ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍, ପିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡସକମ୍ବ, ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍, ଉସମାନ ଖାୱାଜା, ମାର୍ନସ୍ ଲାବୁସାଗ୍ନେ, ନାଥାନ୍ ଲିଅନ୍, ଲାନ୍ସ ମୋରିସ୍, ଟଡ୍ ମର୍ଫି, ମାଥ୍ୟୁ ରେନ୍ସା, ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ , ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ମିଚେଲ ସ୍ପସନ, ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *